32 yıllık köklü geçmişiyle Türkiye’nin lider turizm markalarından Coral Travel Group bünyesinde faaliyet gösteren ODEON Tours, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Hizmet İhracatı Özel Ödülü’ne layık görüldü. Grubun destinasyon hizmetleri sunan şirketi ODEON Tours, 2023 yılında Türkiye’ye 1,5 milyondan fazla turist getirerek 650 milyon avro hizmet ihracatı sağladı. ODEON Tours, 2022 yılının ardından 2023’te de hizmet ihracatı kategorisinde 7’nci sırada yer alarak turizm sektöründeki liderliğini devam ettirdi. 

Odeon Tours Isin Detayi-1

Bektaş’a ödülü Cumhurbaşkanı Erdoğan takdim etti

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) 31. Olağan Genel Kurulu ve İhracat Şampiyonları Ödül Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. ODEON Tours’un, 1000 ihracat şirketi arasında hizmet kategorisinde 7’nci olarak ödüllendirildiği törende, Coral Travel Group Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Bektaş’a ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ticaret Bakanı Ömer Bolat ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mustafa Gültepe tarafından takdim edildi.

AK Parti'den emekli maaşına zam açıklaması AK Parti'den emekli maaşına zam açıklaması

Bektaş: 2024 hedefimiz 1,65 milyon turist

Coral Travel Group olarak turizm sektörünün gelişmesinde öncü rol almaktan gurur ve mutluluk duyduklarını ifade eden Coral Travel Group Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Bektaş, “Türkiye turizmi olarak rekorlara imza attığımız 2023 yılında Coral Travel Group olarak biz de hedeflerimizin tamamına ulaşarak, hizmet verdiğimiz 15 farklı kaynak pazardan ülkemize 1,5 milyondan fazla turisti getirme başarısını yakaladık. 2024 yılında ülkemize 1,65 milyona yakın turisti ağırlamaya hazırlanıyoruz. Gelecek üç yıl içerisinde ise, ülkemize yıllık 1 milyar avroyu aşan bir döviz ihracatı sağlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.    

Bektaş: Yatırımlarla büyüyoruz 

Kaynak pazar çeşitliliğini artırarak, sektörün birçok alanındaki yatırımlarına devam ettiklerini söyleyen Bektaş, “Her yıl ülkemize daha fazla turist getirebilmek amacıyla kaynak pazar çeşitliliği ve büyüme stratejimiz kapsamında; var olan pazarlardaki taleplere ve değişen koşullara hızla uyum sağlarken, farklı ülke ve bölgelerdeki kaynak pazarları da yakından takip ediyoruz. Geçen sene Coral Travel bünyesinde Çekya, Romanya ve İsviçre’de faaliyet gösterecek yeni şirketler açarak kaynak çeşitliliğimizi arttırdık. Coral Travel Group olarak 40 ülkede 90 destinasyonda 3 milyondan fazla misafiri ağırlıyoruz. Rekabetin yoğun olduğu sektörümüzde yenilikçi ürün ve hizmet araştırmalarına da önem veriyoruz. Sektörümüzde dijital dönüşümün öncülüğünü üstlenerek, teknoloji altyapımıza her yıl ciddi miktarda yatırım yaparak büyüyoruz” değerlendirmesini yaptı

Editör: Orhan Dörter